KLINOSAN - zdravé bydlení

KLINOSAN omítky pro zdravé bydlení patří mezi bioklimatické materiály a jsou tvořené z více než 70% nerostem klinoptilolit  (druh zeolitu). Díky jeho vlastnostem vytvářejí zdravé a ekologické vnitřní prostředí.

Účinky omítek KLINOSAN: antibakteriální účinky, eliminace halogenových sloučenin, pohlcování pachů, čištění vzduchu, snižování množství kladných iontů ve vzduchu, trvalá ochrana proti plísním

Kde se KLINOSAN omítky používají: nové rodinné domy zaměřené na zdravé prostředí (zejména v prostorách s dětmi), restaurace (eliminace pachů), koupelny (regulace vlhkosti), zdravotnická, školní a sportovní zařízení, chemické provozy a laboratoře,... 

Klino_produkty

 

KLINOSAN omítka - zdravé bydlení

Klinosan_omitkaOmítky KLINOSAN poskytují nejen trvalou ochranu proti plísním, ale díky aplikaci v silnější vrstvě - tl. 2,5cm - umožňují plně využívat i další užitky klinoptilolitu jako je eliminace pachů, halogenových sloučenin, antibakteriální účinky atd.

Proto KLINOSAN omítka vytváří čisté a zdravé vnitřní prostředí.

Postup při aplikaci:

1. Odstranění původní omítky.

2. Smíchání omítky KLINOSAN s vodou.

3. Aplikace omítky KLINOSAN na stěnu (stejně jako při aplikaci jiné běžné omítky) v tl. 2,5cm.

4. Natření speciální barvou KLINOSAN Color (tento krok není nutný, omítka KLINOSAN je po vyzrání bílá a může fungovat i jako finální vrstva).

KLINOSAN stěrka - trvalé řešení plísní

Klinosan_kbelikKLINOSAN stěrka se používá v prostorách s vyšší relativní vlhkostí, která se sráží na chladných místech stěn (zejména rohy, okolí oken) a vytváří zde prostředí pro vznik plísní. Má jemnější strukturu než KLINOSAN omítka.

Tím, že se KLINOSAN ve styku s vlhkostí zahřívá, zabraňuje kondenzaci vlhkosti na povrchu zdi a trvale tak chrání proti vzniku plísní.

Postup při aplikaci:

1. Postříkání napadených stěn produktem KLINOSAN Restart - zahubí plísně na povrchu, aby se následně nerozšiřovaly do ovzduší.

2. Odstranění malby / štuku na napadených částech stěn.

3. Aplikace stěrky KLINOSAN v tl. 0,5-1cm.

4. Natření speciální barvou KLINOSAN Color (tento krok není nutný, stěrka KLINOSAN je po vyzrání bílá a může fungovat i jako finální vrstva). 

vykricnikNÁŠ TIP: Stavíte nový dům? Zamyslete se nad tím, ve kterých místnostech vám nejvíce záleží na zdravém vnitřním prostředí (nejčastěji to bývají ložnice a dětské pokoje, kde chceme eliminovat jakékoliv škodlivé látky a alergeny ve vzduchu) a které místnosti budou nejvíce zatíženy vlhkostí (kuchyně, koupelny - různé dle možností odvětrání).

Investujte už při stavbě domu v těchto místnostech do omítek KLINOSAN a zajistíte si bez dalších speciálních nátěrů, odvlhčovačů apod. trvalou ochranu proti plísním a čisté vnitřní prostředí. 

Na jakém principu omítky KLINOSAN fungují?

Omítky KLINOSAN pouze využívají přirozené vlastnosti klinoptilolitu (druh zeolitu), které byly doposud uplatňované např. v zemědělství. My jsme je přenesli do stavebnictví a vyrobili stěrku a omítku KLINOSAN.

VÝJIMEČNÉ VLASTNOSTI KLINOPTILOLITU

1) Jako jediný nerost na světě má zápornou iontovou vazbu a vytváří bioaktivní molekulární síto, kterým dokáže změnit karcinogenní látky, např. cigaretový kouř, na látky, které neohrožují naše zdraví.

2) Jeden gram klinoptilolitu má vnitřní povrch 36m2, tedy obrovský prostor pro pohlcování vlhkosti.

3) Při styku s vlhkostí pak v KLINOSANU dochází k izotermické reakci, což znamená, že se KLINOSAN působením vlhkosti zahřeje, čímž zabrání její kondenzaci na povrchu stěn. 

Co dalšího KLINOSAN umí:

Klino_děti

APLIKACE KLINOSAN OMÍTEK

Omítky KLINOSAN se aplikují úplně stejně jako jiné běžné omítky.

KLINOSAN omítka
Klinosan_omitka

KLINOSAN je ekologická, antibakteriální jádrová omítka pro zdravé vnitřní prostředí. Je z více než 70% tvořena nerostem klinoptilolit (druh zeolitu), který určuje její unikátní vlastnosti.  

Vlastnosti stručně: izotermická reakce (trvalá ochrana proti plísním), záporná iontová vazba, obrovský prostor pro pohlcování vlhkosti (1g klinoptilolitu má vnitřní povrch 36m2),...; po vyzrání má bílou barvu

Spotřeba: 25kg/m2/2,5cm

Podrobnější vysvětlení + NÁVOD K APLIKACI

Balení: 25kg
zavřít

Zpracovávám...