Ať už se snažíme zrekonstruovat rodinný či bytový dům nebo se věnujeme opravám památkových objektů, nezřídka se vyrovnáváme s omezeným finančním rozpočtem klientů. Četné jsou i případy např. historických objektů, které není možno zateplit klasickým způsobem. Tento fakt nám často neumožní vyřešit problémy s vlhkostí tak, jak bychom si představovali, a snažíme se najít různé levnější alternativy. Ty se nám však z dlouhodobého hlediska nemusí vyplatit. Řešení přináší energetická sanace vlhkého zdiva. Přečtěte si proč…

CO UMÍ ENERGETICKÁ SANACE VLHKÉHO ZDIVA NAVÍC?


Základní funkcí sanační omítky vždy bylo a je, aby eliminovala důsledky vlhkosti a solí. Vzhledem ke stále vzrůstajícím cenám energií jsou však výrobci nuceni hledat nové materiály, které by byly schopné zbytkovou vlhkost nejen odstranit, ale zároveň v jednom kroku i zdivo zateplit a tím šetřit zákazníkům náklady na vytápění. Takové sanaci se říká „energetická sanace vlhkého zdiva“ a jejími zástupci jsou sanační tepelně-izolační omítky jako např. Nanosan, Baurex-SAN, Baurex-AQUA či Baurex SMS NEW.

JAKÉ KONKRÉTNÍ VÝHODY SANAČNÍ TEPELNĚ-IZOLAČNÍ OMÍTKY PŘINÁŠEJÍ?
 

Nízká objemová hmotnost
 

značkaJe běžné, že na 1m2 je potřeba 20-30kg sanační omítky. Omítky z řady energetické sanace však obsahují lehčená plniva, díky kterým stačí na 1m2 pouze 7-10kg omítky (při tl. 2-2,5cm). Tím se zjednodušuje jejich doprava i aplikace. 

 

Můžete ušetřit až 40% nákladů na vytápění

značka1Tyto omítky mají výrazně vyšší tepelně-izolační vlastnosti než omítky klasické, a to až 17x, čímž Vám dokáží ušetřit až 40% nákladů na vytápění. U energetické sanace vlhkého zdiva si tedy budete moci sami měřit, jak se vám náklady na pořízení nové sanační tepelně-izolační omítky vrací v podobě nižších účtů za energie. 

 

Více než dvojnásobný prostor pro ukládání solí přináší mnohem vyšší životnost a spolehlivost omítkyporovitostSanační omítka musí splňovat minimálně 25% pórovitost, protože právě do pórů se ukládají soli, které vlhké zdi často obsahují. Jednoduše řečeno, čím více pórů sanační omítka má, tím více solí je schopna pohltit a tím déle funguje. Zmíněné sanační tepelně-izolační omítky mají kapacitu pórů cca 40-70%, jejich životnost je tedy výrazně delší než u běžných sanačních omítek.

 

Ani stavby extrémně namáhané vlhkostí nejsou překážkou


difuze vodních parKaždá sanační omítka má určitou výparnou schopnost, která je vyjádřena hodnotou tzv. difúze vodních par. Čím je koeficient difúze vodních par nižší, tím vyšší je schopnost omítky odvádět ze zdiva vlhkost. Nanosan a Baurex-AQUA mají tuto hodnotu 5, což je dvojnásobně nižší, než je normou požadováno u běžných sanačních omítek. Zvládnou proto vysušit i prostory s extrémními nároky na odvádění vlhkosti. Baurex-AQUA je navíc díky své hydrofilitě a (tzn., že „nasává“ vlhkost do sebe) a schopnosti vyzrát i na mokrém podkladu vhodný i pro domy zasažené povodněmi, kdy se může na zdi aplikovat ještě před tím, než vyschnou.

Rychlejší vyzrání omítky


neobsahuje cementBěžné sanační omítky je potřeba nechat několik týdnů vyzrát než je možné na ně nanést povrchovou úpravu. U omítky Nanosan můžete nanést nátěr již po 40 hodinách. Tato rychlost je dána tím, že Nanosan neobsahuje cement, který je nahrazen metakaolínem. Ten zajišťuje i eliminaci prasklin.

 

Najít efektivní řešení není jednoduché a určitě je proto lepší se vždy předem poradit s odborníkem, který je schopen navrhnout konkrétní řešení přímo pro Vás. 

Pokud máte vlhký dům a plánujete objekt sanovat, energetická sanace vlhkého zdiva je efektivní způsob, který vám kromě suchého bydlení zajistí i každoroční úsporu finančních prostředků za bydlení a tedy výrazně kratší dobu návratnosti investice. 

ČÍM VÍCE SE BUDOU CENY ENERGIÍ ZVYŠOVAT, TÍM SE BUDE DOBA NÁVRATNOSTI VAŠÍ STAVEBNÍ INVESTICE ZKRACOVAT.

Jsme zde pro vás, napište nám

V případě, že vám není něco jasné, nebojte se nám napsat.

Ozveme se Vám nejpozději do 48 hodin.
Po - Pá: 7:00 - 15:30

Jméno a příjmení
E-mail
Telefon
Kraj - okres
Pro odeslání formuláře je nutné mít zapnutý JavaScript.
zavřít

Zpracovávám...