Olivenek 24.05.2018 10:47

Dobrý den, máme pronajatý městský byt, ve kterém se tvoří plíseň jen na jedné straně bytu, jedná se o stěnu z vedlejšího bytu a o stěnu z chodby, kde není žádné topení. Vedlejší byt nikdo neobývá pouze od jara do podzimu se v bytě stále větrá, v zimě se nevětrá vůbec. Město nám tvrdí, že málo větráme, jak je to tedy možné, když ostatní části bytu jsou v pořádku. Plíseň je hnědá,i tam kde jsou stěny volné. Místy se jakoby odlupuje omítka. Bytovka byla v roce 2008 opravováná kvůli plísním, padajícím obkladům, atd. Vedlejší byt plíseň nemá.Je chyba na naší straně? Děkuji

realsan 25.05.2018 10:28

Olivenek: Dobrý den, děkujeme za dotaz. Na první pohled to vypadá, že jsou plísně způsobeny kondenzací vlhkosti na chladných stěnách - v takovém případě by byl Váš problém snadno řešitelný stěrkou Klinosan. Potřebovali bychom ale vědět další informace, abychom Vám mohli zodpovědně říct, co je příčinou plísní ve Vašem bytě - např. zda se byt nachází v přízemí nebo ve vyšších patrech? Jakým způsobem byly plísně v r. 2008 opravovány a probíhaly opravy i ve Vašem bytě? Plíseň je na stěně po celý rok? Když ji ošetříte běžným postřikem proti plísním, objeví se znovu i v teplejších měsících? Pokud budete chtít, napište nám bližší informace na email info@realsan.cz a buď Vám bude náš technik schopen poradit na dálku nebo se můžeme domluvit na prohlídce přímo u Vás. Hezký den, Realsan


Pavlína 05.10.2015 20:40

Dobrý den, prosím o radu. Bydlíme v paneláku v nejvyšším patře, byt máme orientovaný na severozápad. Máme plastová okna, naše patro je zatepleno. Pravidelně větráme. Problém se objevil v loňském roce, kdy do domu byl nainstalován výměník, který reguluje teplotu vytápění. V bytě se nám nadměrně zvýšila vlhkost (pohybuje se přes 60%) a v rozích pokojů a kolem oken se nám tvoří plíseň. V bytě pociťujeme chladno, i když se teplota v místnostech pohybuje kolem 21°C. Existuje pro nás nějaké řešení? Když jsme požádali o přitopení, bylo nám sděleno, že to nelze. Výměník je dle nějaké normy nastaven na 24°C (této teploty však nikdy nedosahujeme), v noci je provoz omezen na 18°C. Předem děkuji za odpověď.

realsan 09.10.2015 16:00

Pavlína: Dobrý den, děkujeme za dotaz. Pravděpodobně se jedná o kondenzační vlhkost způsobenou nízkou povrchovou teplotou těchto Vámi popsaných partií s tím, že při zvýšení relativní vlhkosti vzduchu dochází ke kondenzaci na těchto místech. Vlhký povrch stěn je pak ideální místo pro vznik a růst plísní. K odstranění těchto problémů doporučuji jednak nastavit ideální podmínky v bytě, tzn. relativní vlhkost vzduchu 50-55 % a teplotu vzduchu 22 °C. Místa zasažená vlhkostí a plísněmi lze ošetřit nástřikem technickým lihem nebo vysokoprocentním alkoholem, ovšem aby došlo k dlouhodobému zlepšení situace doporučuji zvýšit povrchovou teplotu těchto míst buď sanační tepelně izolační omítkou Baurex-SAN (což je v panelovém domě komplikované, neboť její tloušťka musí být minimálně 25mm) a nebo aplikací Bioklimatické stěrky v tl. min. 5mm. Hezký den.


Renata 28.07.2014 17:20

Dobrý den, koupili jsme byt v paneláku, panelák je zateplený a při škrábání zdí jsme zjistili že téměř všechny zdi u oken jsou plesnivé. Zatím tam jsou původní okna ale budeme je měnit za plastová. Původní majitelé měli kolem oken nalepený polystyren nebo to bylo přetřené nějakou bílou barvou přes kterou to neprolezlo. Postříkali jsem to savem, plíseň se sice ztratila, ale mám obavu až začne zima aby to zase nevylezlo. Chci se zeptat jestli by pomohlo kdybychom omlátili štuk na panel, panel vyspravili a následně přetřeli barvami proti plísni. Nebo jestli proti těmto panelák. plísním pomůže tzv. chytrá houba? děkuji za odpověď

realsan 05.08.2014 23:51

Renata: Dobrý den, děkujeme za dotaz. Doporučujeme štuk na špaletě oškrábat, povrch vystříkat technickým lihem a nechat jej působit. Technický líh by se měl následně sám odpařit. Savo není ideální. Na špalety pak doporučujeme nahodit sanační tepelně izolační omítku vápennou např. Baurex-SAN. Po vyzrání omítek přeštukovat čistě vápenným štukem Salith VJ Standard a po vyzrání štuku vymalovat vysoce prodyšnou vápennou barvou (např. od firmy Caparol, Keim nebo Mipa AG) určenou na sanační omítky. Vápno je zásadité a plísně nemají zásadité prostředí rády. Chytrou houbu nedoporučujeme, protože je to jen dočasné a krátkodobé řešení, důležité je se zbavit příčiny, což je kondenzace vodních pár na chladném povrchu ostění (špalet). Hezký den.


katka 06.11.2013 10:50

Chcela by som sa poradyt byvan v tehlovej bytovke starej asi 40rokou byvam na prvom poschody podomnou su garaže a ja mam velmy vlhko  v byte na stenach mam mapy sama plesen uz neviem čo mam robi mam teraz aj male dieta 10 mesačne a od tej vlhkosti mu plesneje aj postielka počula som ze ak dam na steni z nutre sanačni štuk tak to bude lepšie čo my poradite.Susedie nechcu nič robit ani uteplovat zvonku ani odvodnovat zaklady takto sa zit neda ved ide o zdravie mojich deti..Ďakujem

realsan 06.11.2013 22:10

katka: Dobrý den, děkujeme za dotaz. Pouze z tohoto popisu nejsme schopni Vám kvalifikovaně poradit. Pokud máte zájem, pošlete nám, prosím, na email info@realsan.cz foto bytového domu zvenčí a foto vnitřku Vašeho bytu a informaci, kde se dům nachází. Podle toho předáme informace příslušnému sanačnímu technikovi, který Vám poradí, jak nejlépe postupovat. Hezký den.


radkavondrakova 26.02.2013 15:19

Dobrý den,

měla bych o tázku. Jsou to skoro dva roky co jsme se nastěhovali do panelového domu.Obývák jsme vymalovali barvou hnědou. Chtěla jsem se zeptat na byrvě jsou bílé mapy jako když rozetřete bílou křídu po tabuli. Je toto plíseň?

Může to být také výkvět nějakých solí ze stěny? Bílé mapičky jsou po celé stěně,ale nejvíce se vyskytují u stropu, mám ho obložený bílým polistirénem. Co mě překvapuje, že tyto bílé mapy nejsou v rohu ani kolem oken. Připadá mi to jako prach , protože to jde snadno setřít prachovkou, nemusím tlačit silou. Mám strach, že pokud na hnědou stěnu nastříkám savo budou tam °°vyžrané°° fleky. V ostatích místností fleky nejsou.

Děkuji moc za odpověď Radka 

realsan 12.03.2013 11:56

radkavondrakova: Vážená paní Vondráková, pokud se neprojevuje černá plíšeň v rozích a u oken, tak se o kondenzační vlhkost nejedná. Pokud je to bílé, může jít o původní podklad nebo problém s nátěrem. Pokud to lze snadno setřít, je možné, že jde o vyluhování vápenných iontů, ale toto nemůžeme potvrdit. Nebo je možné, že buď Vy nebo obyvatelé před Vámi, dělali nějaké změny podkladu (štuky), příp. jsou na daném místě zbytky jiné barvy atd.. Doporučujeme, abyste se obrátila na výrobce/dodavatele barvy a problém mu popsala.


Martina 11.05.2012 15:33

Dobrý den, bydlím v bytě 2+1 v paneláku a v rohu v obýváku se stále nemohu zbavit plísní. Všichni mi radí, ať více větrám, ale myslím si, že tím to není, protože větrám skoro pořád a nelepší se to. Můžete mi poradit, čím to je a co s tím mohu dělat? Děkuji, Martina L.

realsan 15.05.2012 15:19

Martina: Dobrý den, příčin může být více např. nedostatečné vytápění či stavební závada, která způsobila vytvoření tepelného mostu a v místech, kde je povrch zdi chladnější než jeho okolí, se Vám následně tvoří plísně. Plísně můžete odstranit např. produktem Schimmelstop, který ovšem nevyřeší důvod, proč se Vám plísně v bytě tvoří. Dále může pomoci i některý z produktů energetické sanace, které zvýší povrchovou teplotu zdí v problémových místech a plísně se Vám tak na nich již nebudou tvořit (např. sanační tepelně-izolační omítka Nanosan). Doporučujeme spojit se s regionálním poradcem ve Vašem regionu (kontakty najdete na úvodní straně), který zjistí příčinu tvorby plísní konkrétně ve Vašem bytě a doporučí Vám nejvhodnější řešení.


galivali 05.11.2013 14:12

Dobrý den,ve zkratce-6.patro panel.domu,nezateplený, roh kuchyně od shora dolů střídavě stále vlhký, zatím bez plísně,v létě i v zimě, plast. okna, topí se , větrá se prakt. stále, nyní mi odpadla omítka, očištěno až na fajnovou,pomůže mi natáhnout sanační Nanosan a na to ještě nalepit z estet. hlediska např. tenké polystyreny, které se dávají na stropy nebo ponechat omítku jen tak volně, děkuji Eliášová

realsan 06.11.2013 11:20

galivali: Dobrý den paní Eliášová, děkujeme za dotaz. Odpadnutí omítky je způsobeno pravděpodobně kondenzační vlhkostí. Nanosan tam v síle min 2 cm můžete aplikovat, polystyren už na něj ale nelepte. Zda to bude na vyřešení Vašeho problému dostačující či ne bohužel nemůžeme bez prohlídky s jistotou říci. Pokud se budete ohledně dalšího postupu chtít spojit přímo s naším technikem, kontaktujte nás, prosím, na emailu info@realsan.cz či tel. 485 246 501 a podle regionu, v němž bydlíte, Vám bude přídělen příslušný technický poradce. Hezký den.


 

 

zavřít

Zpracovávám...