Ladislav 29.05.2013 12:51

Mám problémy s odizolováním verandy shora, pouzil jsem okapové plechy, bandáže spojů a Terizol a pres zimu se udělali boule a prakliny, ted pri desti zateka do verandy a zdí. Jde použít vrstvu sikkaton? plocha je cca 4,5x1,5m děkuji

realsan 30.05.2013 22:41

Dobrý den pane Ladislave, děkujeme za dotaz, potřebovali bychom však informaci o skladbě konstrukce verandy, o umístění oplechování, ideálně přímo fotografii daného místa. Na Vámi uvedený email Vás bude kontaktovat technik, který s Vámi upřesní vše potřebné.


Vladimír Hojda 02.02.2015 10:50

Dobrý den,koupil jsem přízemní rodinný domek z roku 1933 se zvýšeným přízemím.Zvenku je podezdívka obložena obkladačkami do výše podlahy uvnitř.Za nikou dvojpostele, která je 10 cm od stěny se stále objevuje vlhkost.Podlaha je 180 cm nad terénem,zdivo tvoří 50 cm cihlová zeď.Jaká by mohla být příčina objevující se vhkosti?

realsan 06.02.2015 14:40

Vladimír Hojda: Dobrý den pane Hojdo, děkujeme za dotaz. Příčin může být několik. Pokud máte zdivo podříznuté a vyloučíme možnost vzlínání vlhkosti stěnou přes vodorovnou izolaci, tak je možnost zavlhání buď přes podlahu (styk podlahy se stěnou) v případě, že je podlaha neodizolovaná, a nebo může být poškozený nějaký vnitřní rozvod vody, topení či odpadu. Další možná příčina je tepelný most, kde dochází ke kondenzaci vodních par. Pro přesnější určení bychom potřebovali zaslat fotky interiéru i exteriéru a popsat skladbu podlah. Hezký den.


Renata 15.09.2015 18:29

Dobrý den, mám problém s vlhnutím zdiva v garáži, která je součástí rodinného domu a je zapuštěná cca 2m do země. Její vrchní část používáme jako terasu. Před několika lety jsme provedli izolaci garáže zvenku a drenáže, ale nezdá se že by to pomohlo. Vrchní část garáže=terasa je obložena kachlemi. Garáž z levé strany přiléhá na RD a je postavena z cihelného zdiva. Protože časem omítka začala opadávat a tvořili se plísně, omítku jsme otloukli. Nejvíce vlhne právě ta přilehlá strana k RD. Je vhodné v tomto případě použít injektáž? Jak byste doporučil postupovat? Děkuji

realsan 09.10.2015 14:11

Dobrý den, dle Vašeho popisu nejsem schopný určit přesnou příčinu zavlhání. Ideální by bylo garáž buď vidět osobně a nebo alespoň na fotkách. Příčinou může být vzlínání vlhkosti z podzákladí (pokud nemá stěna garáže funkční vodorovnou izolaci), ale může být problém také s dodatečně provedenou svislou izolací. Pro další postup bych potřeboval vědět, jak jste tu svislou izolaci dělali? Tavili jste na stěnu asfaltový pás, natahovali asfaltovou stěrku nebo použili pouze nopovou folii? Kde ta garáž stojí? - pozn.administrace: Další jednání již probíhá přímo mezi tazatelkou a technickým poradcem.


 

zavřít

Zpracovávám...