Poskytneme Vám základní a kvalifikované informace, posoudíme aktuální stav Vašeho objektu a navrhneme nejefektivnější řešení.

povodne1Podíleli jsme se na sanacích tisíců domů poničených povodněmi v minulých letech, proto i nyní poskytujeme rychlou a účinnou pomoc přímo v postižených oblastech. Na místě samotném posoudíme aktuální stav a stanovíme správný a pro konkrétní objekt nejvhodnější postup a řešení, abychom Vám ušetřili peníze za neúčinné přípravky a zabránili zbytečným problémům, které neodbornou sanací vlhkého zdiva následně vznikají.

Největší škody zaznamenáváme například z podcenění kondenzační vlhkosti, nevhodné skladby podlah, případně v důsledku nevhodného ošetření protiplísňovými přípravky, které působí větší zasolení zdiva.

Je lepší, když se zeptáte i na zdánlivé banality, než abychom společně za nějaký čas řešili větší problém.

Konkrétní rady a doporučení

  • Vlhká omítka by měla jít VŽDY ze zdiva dolů a být odvezena co nejdále od poškozeného objektu, aby se kontaminované soli nedostaly přes zeminu zpět do zdiva.povodne2
  • DŮVOD: Protože vlhkostí a solemi zasažená omítka neumí odvést vlhkost z vlastního zdiva a zadržuje ji dále v konstrukci, a to včetně „solí“, které m.j. váží vlhkost. Pokud Vám někdo bude tvrdit, že ne, že lze přes nasáklou omítku vysušit zdivo např. nějakým přípravkem, nevěřte mu. Je to hloupost. Struktura těchto omítek už je málo prodyšná, takže vlhkost ze zdiva „nevytáhnou“ ani výkonné vysoušeče.
  • Vysoušeče mají zásadní význam ihned po zaplavení a jen na určitou omezenou dobu, zvláště v domech s funkční izolací.
  • DŮVOD: Není-li izolace funkční, vysoušeče naopak mohou vlhkost do konstrukce „dostat“ zpět. Zdivo s vysokou koncentrací solí, které voda přinesla do omítek, způsobí nakonec destrukci těchto omítek.
  • Vybírejte kvalitní spolehlivou sanační omítku, která má odolnost proti velmi vysokým koncentracím solí.
  • DŮVOD: Sanačních omítek je na trhu více a mají velmi odlišné vlastnosti. V roce 2013 jsme vyvinuli omítku Baurex-AQUA určenou pro extrémně vlhké zdivo, ideálně právě pro domy zasažené povodněmi. Jinou ověřenou variantou pak může být sanační tepelně-izolační omítka Nanosan, kterou lze nanášet bezprostředně po opadnutí vody a již po 40hod malovat - umožní Vám tak vrátit se do Vašeho domu do několika dnů. Ideální je se před nákupem sanační omítky poradit s odborníky.

Pokud potřebujete poradit, jak na provedení sanace vlhkého zdiva, přečtěte si naše POVODŇOVÉ DESATERO.

 

Pokud Vám můžeme pomoci dát znovu do pořádku Váš dům, ať už telefonickou radou nebo posouzením domu přímo na místě a doporučením dalšího postupu, kontaktujte nás.

zavřít

Zpracovávám...