Povodně 2013 - rady, doporučení

Poskytneme Vám základní a kvalifikované informace, posoudíme aktuální stav Vašeho objektu a navrhneme nejefektivnější řešení.

povodne1Podíleli jsme se na sanacích tisíců domů poničených povodněmi v minulých letech, proto i nyní poskytujeme rychlou a účinnou pomoc přímo v postižených oblastech. Na místě samotném posoudíme aktuální stav a stanovíme správný a pro konkrétní objekt nejvhodnější postup a řešení, abychom Vám ušetřili peníze za neúčinné přípravky a zabránili zbytečným problémům, které neodbornou sanací vlhkého zdiva následně vznikají.

Největší škody zaznamenáváme například z podcenění kondenzační vlhkosti, nevhodné skladby podlah, případně v důsledku nevhodného ošetření protiplísňovými přípravky, které působí větší zasolení zdiva.

Je lepší, když se zeptáte i na zdánlivé banality, než abychom společně za nějaký čas řešili větší problém.

Konkrétní rady a doporučení

  • Vlhká omítka by měla jít VŽDY ze zdiva dolů a být odvezena co nejdále od poškozeného objektu, aby se kontaminované soli nedostaly přes zeminu zpět do zdiva.povodne2
  • DŮVOD: Protože vlhkostí a solemi zasažená omítka neumí odvést vlhkost z vlastního zdiva a zadržuje ji dále v konstrukci, a to včetně „solí“, které m.j. váží vlhkost. Pokud Vám někdo bude tvrdit, že ne, že lze přes nasáklou omítku vysušit zdivo např. nějakým přípravkem, nevěřte mu. Je to hloupost. Struktura těchto omítek už je málo prodyšná, takže vlhkost ze zdiva „nevytáhnou“ ani výkonné vysoušeče.
  • Vysoušeče mají zásadní význam ihned po zaplavení a jen na určitou omezenou dobu, zvláště v domech s funkční izolací.
  • DŮVOD: Není-li izolace funkční, vysoušeče naopak mohou vlhkost do konstrukce „dostat“ zpět. Zdivo s vysokou koncentrací solí, které voda přinesla do omítek, způsobí nakonec destrukci těchto omítek.
  • Vybírejte kvalitní spolehlivou sanační omítku, která má odolnost proti velmi vysokým koncentracím solí.
  • DŮVOD: Sanačních omítek je na trhu více a mají velmi odlišné vlastnosti. V roce 2013 jsme vyvinuli omítku Baurex-AQUA určenou pro extrémně vlhké zdivo, ideálně právě pro domy zasažené povodněmi. Jinou ověřenou variantou pak může být sanační tepelně-izolační omítka Nanosan, kterou lze nanášet bezprostředně po opadnutí vody a již po 40hod malovat - umožní Vám tak vrátit se do Vašeho domu do několika dnů. Ideální je se před nákupem sanační omítky poradit s odborníky.

Pokud potřebujete poradit, jak na provedení sanace vlhkého zdiva, přečtěte si naše POVODŇOVÉ DESATERO.

 

Pokud Vám můžeme pomoci dát znovu do pořádku Váš dům, ať už telefonickou radou nebo posouzením domu přímo na místě a doporučením dalšího postupu, kontaktujte nás.

10 rad co dělat po povodních

Pro všechny, jejichž domy a byty byly zasažené povodněmi, jsme vytvořili tzv. povodňové desatero, ve kterém se snažíme poradit, jak při opravách domů a bytů postupovat.

1. Sanační zásahy bez řešení primárních příčin (poškozené dešťové svody a kanalizace, nekvalitní drenáže, nevhodně navržené nové podlahy apod.) se obvykle míjejí účinkem a pouze Vám zbytečně odčerpají peníze.

2. Ještě dříve než začnete se sanační omítkou, odstraňte zbytky sádry nebo její aplikace. V opačném případě hrozí poškození sanačních omítek.

3. Respektujte dostatečnou výšku při aplikaci sanačních omítek, minimálně jeden a půl násobek tloušťky zdiva.Vyhnete se zbytečným problémům s vlhkou mapou nad hranicí nové sanační omítky.

4. Před nanesením sanační omítky si pečlivě vyčistěte ocelovým kartáčem daný podklad.

5. Po aplikaci sanačních omítek neuzavírejte povrch stěn žádnými obklady bez větrací mezery. V opačném případě dojde ke snížení výparné plochy, kdy sanační omítka nemůže dýchat a vlhkost vyskočí nad hranici původně provedené sanační omítky.

6. Nábytek a podobná zařízení nepřistavujte těsně ke zdivu. Dodržujte mezeru 7 až 10 cm. Jinak se začnou tvořit plísně.

7. Zajistěte dostatečné (intervalové) větrání sanovaných prostorů.

8. Malby obnovujte až po úplném vyzrání sanačních omítek.

9. Používejte jen prodyšné barvy s odpovídajícím koeficientem difúze vodních par Sd menší nebo rovno 0,2m.

10. Veškeré další stavební úpravy (podlahy, drenáže, nové izolace, vzduchoizolační systémy, cirkulace vzduchu atd.) raději předem konzultujte s odborníky. Předejdete dalším škodám a ušetříte peníze.

Pokud máte zájem o provedení stavebně-technického průzkumu, vyplňte nám, prosím, potřebné informace zde a my pro Vás zpracujeme konkrétní cenovou nabídku a navrhneme další postup. V případě, že se potřebujete na cokoliv zeptat, využijte, prosím, kontaktní formulář níže nebo nám napište na info@realsan.cz, rádi Vám pomůžeme.

zavřít

Zpracovávám...