Kde Vám Klinosan (ne)pomůže?

20. 6. 2016

Klinosan - rok od aplikaceSe zvyšujícím se zájmem o trvalé vyřešení problémů s plísněmi pomocí Klinosanu se množí dotazy, kam všude ho lze či nelze použít, pro jaké situace je vhodný a kde je potřeba hledat komplexnější řešení.

Proto pro vás máme stručný přehled nejčastějších případů, kdy uvažujete Klinosan použít:

Kam Klinosan ANO:

  1. Vysoká relativní vlhkost – v prostorech, kde se hromadí vlhkost (např. v koupelnách, kuchyních, bazénech, tělocvičnách,…), která následně kondenzuje na stěnách a vytváří vhodné prostředí pro vznik plísní

  2. Nevětrané a nevytápěné prostory – příkladem bývají garáže či dočasně neobývané byty nebo kanceláře – kvůli chladnému povrchu stěn a nevětrání dochází opět ke kondenzaci vodních par na zdech a následnému vzniku plísní

  3. Prostory s vysokými nároky na čistotu vzduchu – nemocnice, zařízení pro děti (školky, školy), ale i běžné byty a domy, kde děti trpí např. alergiemi

Kam Klinosan NE:

  1. Vnější prostředí (fasády) – Klinosan je určen pouze pro vnitřní prostředí; pokud potřebujete na fasádu domu omítku, která si bez problémů poradí s venkovními podmínkami, doporučujeme Nanosan (dům i zateplí a je velmi vhodný pro řešení soklů, které jsou nejvíce namáhané vysokou vlhkostí či solemi)

  2. Sádrokarton – Klinosan nelze aplikovat na sádrokarton, protože sádra, kterou obsahuje, je hygroskopická, šíří plíseň ve struktuře a sádrokarton tak degraduje. Pokud je sádrokarton napaden plísní, musí se vyměnit .

  3. Vzlínající vlhkost – pokud se jedná o vzlínající vlhkost, je potřeba nejprve vhodnými izolacemi vyřešit příčinu tohoto problému a pak je samozřejmě možné na zdi aplikovat i stěrku Klinosan, která zabrání kondenzační vlhkosti a vytváření plísní, ale nelze pouze Klinosanem řešit problém vzlínající vlhkosti (kondenzační vlhkost – tvoří se na nejchladnějších místech zdí – nejčastěji v rozích, kolem ostění oken či dveří, na severních stěnách,…; vzlínající vlhkost – často se táhne od podlahy směrem vzhůru)

ANO i NE – prostory pod úrovní terénu (suterény, sklepy)

Do těchto prostor je možné Klinosan aplikovat pouze v případě, že jsou zde funkční hydroizolace. Klinosan není hydroizolace a řešení příčiny vlhkosti pro vlhké sklepy neizolovaných domů, ale může klidně fungovat v suterénních skladech, restauracích, barech, archivech, laboratořích apod., kde je hlavní problém v nedostatečném větrání a vytápění – tedy vzniku kondenzační vlhkosti a následně plísní.

zavřít

Zpracovávám...