Kaple sv. Floriana

Místo: Bzenec (Jihomoravský kraj)

Rok realizace: 2017

Technologie: provětrávané podlahy, sanační tepelně-izolační omítky Baurex-SAN, Baurex-AQUA a Vápenný štuk INTERIÉR (500m2), na fasádě omítka NANOSAN (300m2), minerální stěra Rozdělovač vody (cca 250m2

Projektant: Ing. Marek Fiala (UH IPON), Realsan Group SE - spoluautor projektu v oblasti sanací vlhkého zdiva

Generální dodavatel: MSO Kyjov

Jedná se o původně středověkou tvrz vypálenou a vypleněnou za husitských válek, na jejichž základech byla postavena v 17.století barokní kaple, která byla dlouhou dobu dominantou Bzence a jeho okolí.

Tato kaple byla na konci 2.světové války vybombardována (rumunskou armádou, která útočila na zde usídlenou základnu Wehrmachtu) a zbyla z ní jen ruina. 

V r. 2016 se obec rozhodla pro kompletní obnovu a vybudování původní podoby kaple ze 17.století.

Rekonstrukce a dostavba kaple probíhala během roku 2017. Realsan se na stavbě kromě dodávky materiálu podílel i jako stavební dozor a průběžně kontroloval celou rekonstrukci. Vzhledem k obavám z rizika vzniku následných trhlin na omítkách vlivem postupného sedání stavby byla na fasádě použita plošná perlinka a sanační tepelně-izolační omítka Nanosan. 

Zahajovací mše v opravené kapli proběhla 31.12.2017. Město Bzenec považuje kapli za nové centrum zdejší turistiky a je na ni právem pyšné.

Zároveň získala tato obnova cenu STAVBA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE 2017 - gratulujeme!

 

Zobrazit všechny reference Reference na mapě

Chcete být naši partneři?

Rádi vám pomůžeme s vaším problémem.

Kontaktujte nás
zavřít

Zpracovávám...