Bílá vnitřní vápenná barva KLINOSAN Color

24. 8. 2016

KLINOSAN stěrka jako ColorJiž delší dobu se na nás řada zákazníků obrací s požadavkem na povrchové úpravy na bázi vápna, a to jak pro historické objekty, tak pro objekty určené k trvalému bydlení.  Až do teď jsme našim klientům nedokázali v tomto ohledu vyhovět. Ale nyní vám s radostí představujeme nejnovější přírůstek v portfoliu našich produktů.

Vnitřní vápenná barva Klinosan Color je díky vysokému podílu hašeného vápna vhodná především pro použití do interiérů historických objektů. Ale své místo má i v interiérech obytných objektů, a to zejména v prostorách, kde je riziko tvorby plísní jako jsou kuchyně, sklepy, spíže a podobně.


Bílá vápenná barva KLINOSAN Color je součástí systému KLINOSAN - trvalé řešení plísní, kde se používá jako povrchová úprava na KLINOSAN stěrku či omítku.

Škála výhod, které tato povrchová úprava přináší:

  • Vysoký podíl hašeného vápna výrazně snižuje riziko tvorby plísní na povrhu omítek
  • Velmi dobrá prodyšnost umožňuje aplikaci barvy na všechny typy sanačních omítek (Sd<0,02m)
  • Snadná aplikace – na rozdíl od klasického vápna lze aplikovat i malířským válečkem
  • Vysoká odolnost proti otěru za sucha umožňuje aplikaci i v místech se zvýšenou koncentrací osob, jako jsou chodby, veřejné prostory apod.
  • Jde o ekologicky šetrný produkt s minimálním podílem těkavých látek a nulovým obsahem těžkých kovů

Technické detaily

Barvu lze tónovat, ale pouze některými práškovými pigmenty, a to na jemné pastelové odstíny.

Při aplikaci na nové omítky se nejprve aplikuje tzv. základní (penetrační) nátěr, což je Klinosan Color naředěný 1:1 s vodou. U dalších nátěrů lze barvu ředit již maximálně 10% vody.

15l balení barvy vám vystačí pro plochu cca 60m2 (základní nátěr + 2 vrstvy bez ředění). 

zavřít

Zpracovávám...