Obvodová hydroizolace

Izolace obvodových stěn zajišťuje, aby se jakákoliv vlhkost z okolního terénu nedostala pod úrovní terénu do konstrukce domu, nepoškodila ji a zároveň nemohla vzlínat po stěnách vzhůru do částí nad terénem. 

V případě, že jsou hydroizolace obvodových stěn provedené nekvalitně a vlhkost se dostává do konstrukce, vznikají následně na fasádě vlhkostní mapy, dochází k degradaci vnějších omítek a k dalším škodám.

Základní hydroizolaci obvodových stěn tvoří bitumenové stěrky, které se natírají od úrovně základové desky až po úroveň terénu (s přesahem 30cm).

Bitumeny - izolace svislé stěny

SVISLÁ HYDROIZOLACE - bitumenová stěrka

profidichtVnější strany obvodových stěn natřete bitumenovou stěrkou Profidicht 1K FIX od základové desky až do 30cm nad úroveň terénu. Tato stěrka vytvoří na stěně souvislou hydroizolační vrstvu.

Asfaltové (bitumenové) stěrky nahrazují lepenkové pásy, u kterých hrozí riziko zatékání v místech napojení jednotlivých pásů, v místech přechodu vodorovné a svislé hydroizolace a v rozích. Tím, že se stěrky aplikují nátěrem, je lze použít i na povrch, který není rovný (přesně okopírují tvar podkladu vč. případných prostupů).

Profidicht 1K Fix
Profidicht_1K_Fix

Asfaltová hydroizolační stěrka, která se jednoduše natře na zdivo (nemusíte řešit spáry
a napojení jako např. u IPA). Používá se v zejména v těchto situacích:

  • vlhkost prosakující z terénu do základů a zdí domu
  • svislá hydroizolace obvodových stěn u novostaveb
  • ochrana před tlakovou vodou a radonem
Spotřeba: 3,5 l/m2 ​(zemní vlhkost)

Podrobnější vysvětlení + NÁVOD K APLIKACI

Balení: 32 l

BALKONY A TERASY

Elastik_pruzna_bandazElastik_MelicharkaSpeciální kategorii tvoří hydroizolace balkonů a teras, na které se používají silikátové hydroizolace. Podrobnosti o jejich použití najdete v samostatných článcích.

Izolace teras

Izolace balkonů

zavřít

Zpracovávám...