TENTOKRÁT TO DÁM! aneb Jak objevit skrytý potenciál

11. 3. 2016

Mojmir2016_uvodVíte, že jsou dvě věci, které v životě opravdu chceme: "Dostat to, po čem toužíme a těšit se z toho. Ale pouze těm moudřejším je dáno i to druhé."

Jak jste na tom vy? Dokážete si svoje úspěchy dostatečně užít a radovat se z nich?

My se o to začínáme pozvolna snažit. Inspiroval nás k tomu seminář, kterého jsme se letos v únoru zúčastnili s naším dlouholetým koučem, Mojmírem Voráčem. Uvědomovat si a prožít si svoje úspěchy a naopak z neúspěchů čerpat poučení a zkušenosti, má minimálně stejnou ne-li vyšší hodnotu, než úspěch samotný.

 

Napište si své plány a sny

Je zajímavé, že u lidí, kteří si pravidelně zaznamenávají svoje plány, sny a ambice, je o 32% vyšší pravděpodobnost, že docílí pocitu úspěšné životní cesty. A současně si uvědomují, že oni sami určují a řídí běh svého života.

Protože pokud máte pocit, že nemáte svůj život pod kontrolou, a žijete ve vleku vnějších okolností a událostí, tak se pocit štěstí sotva dostaví.Mojmir2016_skoleni

Vyhodnocujte události ve Vašem životě

Pomoci vám může i pravidelné vyhodnocování vašich cílů, ať už se vám podaří docílit úspěšného výsledku či nikoliv. Takzvaná smyčka vyhodnocení vám pomůže uzavírat jak krátké tak i delší pracovní či životní etapy.

5 pochval na 1 kritiku - kdo z vás to má?

Opět jsme si připomněli i důležitost pozitivní zpětné interakce. Protože pro úspěšné fungování pracovního týmu nebo vztahu, je nezbytné, aby poměr pozitivní zpětné vazby vůči negativní byl minimálně 3:1, v ideálním případě 5:1. Zkuste si během dne uvědomit, jakou zpětnou vazbu poskytujete svým kolegům, přátelům či členům vaší rodiny. A nejen to, zkuste se zamyslet i nad tím, jak oni vaši zpětnou vazbu vnímají a zda je povzbudí nebo naopak.

Více zajímavostí o způsobech, důsledcích a vnímaní zpětné vazby jsme si pro vás připravili do dalšího čísla. Slibujeme, máte se na co těšit!

zavřít

Zpracovávám...